YAZAR GAZETE

MHP tabanının kontrolü zor! Muharrem Sarıkaya yazdı...

24-01-2017 15:48

Referanduma doğru çok kritik bir süreç başladı. Halkın nasıl bir tavır sergileyeceği tahmini kolay gibi gözükse de en kritik parti MHP. Tabanı ve tavanı arasında ciddi dalgalanmaları var. Usta yazar Muharrem Sarıkaya, MHP'nin tabanını anlattı.Türkiye anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi için meclisten gerekli izni aldı. Şimdi söz asıl irade olan halkta. Meclisteki yaşanan tartışmalardan ve gelişmelerden de anlaşıldığı gibi hangi tabanın hangi oyu vereceği z çok belli. Ancak bir parti hariç.

Usta kalem Muharrem Sarıkaya, MHP tabanını köşesinde anlattı. Sarıkaya MHP tabanının tavanla sık sık farklı yönde olduğunu ve yeterince kontrol edilemedğini belirtti. İdeolojik partilerin en güzel örneklerinden biridir MHP. Kendi partisine her zaman oy vermez, hatta başka partide siyaset yapar ama bapını da hiç koparmaz. İşte bu sebeple başka parti ve yönelimlerde etkisi oldukça yüksektir.

ANADOLU'DAKİ MHP'Lİ ŞAŞKIN

Şu anda MHP'li tabanda oldukça ilginç bir durum söz konusu. Çünkü çok uzak olmayan bir tarihe kadar karşılarına aldıkları AK Parti ile neden bir arada olduklarına anlam verebilmiş değiller ve bu sözden nasıl döneceklerini düşünüyorlar.

BAHÇELİDEN TABANA MESAJ

Bahçeli, yakın geçmişte başkanlık sistemine karşı çıkarken, bugün neden destek verdiklerine dönük eleştirilere yanıt verdi. “Ne kadar yanıldıkları, ne denli art niyetli oldukları yakında tüm yönleriyle anlaşılacaktır” dedi. Bu sözler tabana mesaj olarak nitelendirildi. MHP'li miletvekillerinin oldukça uyumlu bir tavır sergilemesi tabana da yansıyacak sanrısı oluşturmamalı diyen Sarıkaya, oldukça net örnekler verdi. 2010 referandumunda yönetimin hayır demesine rağmen taban oldukça yüksek bir şekilde evet dedi. Yine bir diğer örnek olarak 7 Haziran seçimleri gösterilebilir. MHP seçmeni 7 Haziran'da partisine oy verirken tam 5 ay sonra Kasım'da oyunu AK Parti'den yana kullandı.

TABAN VE TAVAN MAKAS GİBİ

Usta kalem Muharrem Sarıkaya, Bahçeli'ye oldukça bağlı ve bunda şüphe bırakmayan bir çok yönetici ile konuşmasına rağmen 'hayır' vereceklerini belirttiklerini söyledi. Kendi tecrübelerini de katan Muharrem Sarıkaya, bugün sandık kurulursa MHP tabanından büyük oranda 'hayır' çıkacağını söyledi.YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

YAZAR GAZETE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]    yazargazete.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181