YAZAR GAZETE

Döndü, baktı ve... Fatih Çekirge yazdı...

20-01-2017 19:50

Geçtiğimiz gün flaş bir kararla Devlet Bahçeli ile görüşme talep eden ve ağırlanan Kılıçdaroğlu, toplantı sonunda hayal kırıklığına uğradı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün beklenmedik bir karar aldı. MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşme talep eden Kılıçdaroğlu olumlu bir cevapla görüşmeye gitti. İki lider görüşmeden sonra basın mensuplarının karşısına çıktı. Ancak çok ilginç anlar yaşandı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge, o anları köşesine taşıdı. Kılıçdaroğlu'nun görüşmeden hayal kırıklığı ile ayrılması hem onun açısından hem kamuoyu açısından muhtemel bir şeydi. Ancak Kılıçdaroğlu, görüşme çıkışında basın mensuplarına ortak bir açıklama yapma niyetindeydi. Ancak konuşan kişi sadece kendisiydi. 

Usta yazar Çekirge, "30 saniyede her şey anlaşıldı. Ne perde arkası kaldı ne de kulis... Apaçık ortada. Kılıçdaroğlu konuşarak... Bahçeli susarak... Baş başa görüşmenin bütün detaylarını vermiş oldular." diyerek konuyu özetliyor.

Kılıçdaroğlu basın mensuplarına sadece 30 saniyelik bir açıklama yaptı ve ona katılacağını düşündüğü muhatabı Bahçeli'ye dönüp baktı. Ancak Bahçeli hiç birşey demedi. Zaten muhtemelen hayal kırıklığı yaşayacağı görüşmenin sonunda bir darbe daha yiyen Kılıçdaroğlu şaşkındı. Bahçeli ise sadece "Başkan gerekli şetleri söyledi" açıklaması ile yetindi.

PEKİ NEDEN BÖYLE OLDU?

Bunun birçok sebebi olsa da, bir iki hususa doğu ışık tutan Çekirge, konuyu özetliyor. Özellikle Haziran seçimlerinden sonra koalisyona kapıları kapatan Bahçeli, CHP içinden çok tepki almıştı. Yine daha sonrasından Bahçeli'ye karşı MHP içinde yaşanan ayaklanmanın CHP ile bağlantılı olduğunu düşünen Devlet Bahçeli, CHP ile mesafesini koruyor. Bunun yanında CHP'nin HDP ile yakın durması iki partiyi birbirinden oldukça uzaklaştırdı.

Şimdi meselenin özü 30 saniyelik bir tablo ile özetlendi. Referandumdaki tablo belirgin hale geldi. MHP, AK Parti ile aynı çizgide devam edeceğini net bir şekilde göstermiş oldu.Etiketler : Döndü - - baktı - ve... - Fatih - Çekirge - yazdı... -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

YAZAR GAZETE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]    yazargazete.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181